Infolinia: 733 803 903

Back to Top

Ceny przesyłek

Większość paczek dostarcza firma kurierska DPD i Raben.

Koszt dostawy ustalany jest idywidualnie dla każdego produktu, w zależności od wagi i rozmiaru przesyłki, oraz wybranego sposobu płatności.
Odbiór osobisty jest możliwy na konkretnie ustalony termin .Jeżeli złożyli Państwo zamówienie na więcej niż jeden towar opłata za dostawę naliczana jest jednorazowo do całego zamówienia - jako najwyższy koszt dostawy wybranych produktów.

Przesyłki ciężkie

Za przesyłkę ciężką uważany jest każdy produkt powyżej 31,5kg, czyli m. in.: grille gazowe niektóre z biokominków oraz wkłady kominkowe . W związku z tym przy odbiorze powinni Państwo postarać się o pomoc do jej wniesienia i ustawienia we wskazanym miejscu, gdyż zakres obowiązków kuriera ogranicza się w takim przypadku do rozładowania przywiezionej przesyłki. Kurierzy żadnej firmy kurierskiej w kraju nie mają obowiązku wnoszenia paczek powyżej 31,5kg. Trzeba jednak zaznaczyć, że większość z nich pomaga nieodpłatnie wnosić towary.

Wysyłka zamówienia na kilka towarów

Przesyłki znajdujące się w Państwa zamówieniu są wysyłane oddzielnie, niekiedy nawet różnymi firmami kurierskimi. Nawet w przypadku wysyłki tą samą firmą kurierską może się zdarzyć, że ciężkich przesyłek nie dostarczy ten sam kurier. Jeżeli kurier doręczy Państwu tylko jedną przesyłkę, nie oznacza to, że za chwilę nie zjawi się spedytor z resztą zamówienia. Doradcy Handlowi ustawiają wysyłki w ten sposób, aby wszystkie zamówione przez Państwa towary dotarły jednego dnia.

Zmiana adresu dostawy

Towar zostanie wysłany do Państwa na adres podany w formularzu danych osobowych w polu 'Adres dostawy'. Aby go zmienić, należy niezwłocznie wysłać do nas maila z poprawnym adresem dostawy lub poinformować nas telefonicznie.

Postępowanie w przypadku nieobecności odbiorcy przesyłki

W przypadku Państwa nieobecności kurier pozostawi awizo z informacją, kiedy i gdzie możecie Państwo odebrać przesyłkę lub zamówić kolejną dostawę. Dostawa awizowanej przesyłki dokonywana jest bezpłatnie. Termin odbioru wynosi trzy dni liczone od dnia pozostawienia awizo. W szczególnych przypadkach, za zgodą firmy kurierskiej możliwe jest jego przedłużenie, jednak warunki należy indywidualnie ustalić dzwoniąc na numer podany na awizo. Po tym terminie towar zostanie zwrócony do magazynu plejady24.pl lub naszego dostawcy. Ponowne jego dostarczenie będzie możliwe po pokryciu opłat wynikających z jego zwrotu, równych kosztom dostawy. W przypadku nieodebrania zamówionego towaru do 30 dni zostanie on przeznaczony do dalszej sprzedaży.