Efekt ognia w kominkach elektrycznych Dimplex
Efekt ognia w kominkach elektrycznych Dimplex

Kominek elektryczny - efekt ognia

Mieszkańcy budownictwa wielorodzinnego oraz domów, gdzie nie ma możliwości zastosowania instalacji kominowej nie muszą rezygnować z kominka. W sytuacjach gdzie brak sposobności na montaż tradycyjnego paleniska lub przepisy ograniczają taką możliwość, ciekawym rozwiązaniem są kominki elektryczne.

Kominki elektryczne mogą być wyposażone w różnorakie funkcje - odgłosy palonego drewna, ogrzewanie, zmiana koloru bądź efektu płomieni. I w tym moejscu nasuwa się pytanie - jakiego efektu ognia możemy spodziewać się w tym przypadku. Producenci oferują opcje, jednym z najpopularniejszych producentów kominków elektrycznych jest Dimplex, który w swoich urządzeniach oferuje aż 4 rodzaje "płomieni". 

Efekt płomieni - kominki elektryczne Dimplex

Jak wcześniej wspominaliśmy Dimplex oferuje, aż 4 opcje efektu ognia w swoich urządzeniach: Optiflame®,  Opti-myst®, Opti-V®, Revillusion® .

 Optiflame®

Klasyczny efekt płomieni uzyskuje się w rezultacie odpowiedniego odbicia światła oraz zastosowaniu imitacji paleniska żarzącego się drewna, polan, prawdziwego węgla lub ozdobnych kamieni. Dimplex oferuje w tej technologii szeroką ofertę modeli - kominki te zyskały szczególną sławę w USA i Anglii.

Opti-myst®

Technologia 3D inspirowana rozwiązaniami stosowanymi w grach komputerowych i filmach. Realistyczne płomienie powstają w wyniku zastosowania nowatorskiego rozwiązania - mgła wodna generowana przez ultradźwięki, została podświetlona w odpowiedni sposób tworząc doskonały efekt ognia.

Opti-V®

Opatentowana technologia uzyskiwania płomienia bazuje na połączeniu obrazu prawdziwego ognia, wyświetlanego na  ekranie LCD wysokiej rozdzielczości i techniki wykorzystywanej przez iluzjonistów, zwanej Duchem Peppera. Technika ta polega na wykorzystaniu systemu luster ustawionych w stosunku do siebie pod odpowiednim kątem, zwielokrotniających wyświetlany na nich obraz.

Revillusion®

Wnętrze kominka z naturalnym wzorem cegieł  oraz śladami sadzy (ThruView™) w połączeniu z dużymi polanami (Realogs® Plus) sprawia, że palenisko wygląda wyjątkowo naturalnie. Zmianę barwy realistycznie iskrzących się płomieni, regulację ich jasności i intensywności migotania umożliwia pilot zdalnego sterowania. Światło kominka można zatem z łatwością dopasować do stylu wnętrza, atmosfery, która w nim panuje, jak również do otaczającego oświetlenia.

Dimplex posiada szeroką ofertę kominków elektrycznych w różnych technologiach, formach i rodzajach wykończenia. Chcesz poznać całą ofertę - tu znajdziesz oferowane modele kominków Dimplex !

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl